Post by Minni on Apr 19, 2018 10:30:08 GMT
– Kisapäivä on 17.06.2018, VIP 16.06.2018
– Vastuuhenkilönä toimii Minni (virtuaaliminni @gmail.com)
– Järjestyspaikkana Kontolan Ratsutalli
– VMRJ :n alaiset matkaratsastuskilpailut. Osallistua saa, kun kutsu löytyy kalenterista
– Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla VMRJ:n ohjeiden mukaisesti
– Luokkaan max. 30 osallistujaa
– 3 hevosta/ratsastaja/luokka
– hevonen voi osallistua yhteen luokkaan koko kilpailuissa
– 4-vuotias hevonen saa osallistua 15 km ihanneaikamatkalle, 5-vuotias 30 km ihanneaikamatkalle
– VRL- tai VH-tunnusta ei tarvitse, sillä VMRJ ei ole VRL:än alainen jaos
OSALLISTUMINEN
– Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliminni @gmail.com
– Otsikoksi vmrj 2, myös tähän alle saa osallistua
– Osallistumismuoto:
Luokka [rv]
Ratsastaja – Hevonen
LUOKAT
Luokka 1. 15 km ihanneaika 18/30
Luokka 2. 30 km ihanneaika 14/30
Luokka 3. 50 km ihanneaika 8/30
Luokka 4. 80km ihanneaika 4/30
Luokka 5. 120km ihanneaika 3/30
Luokka 6. 145km ihanneaika 1/30
Luokka 7. 160km ihanneaika 3/30
Luokka 1
1. Krafla – Tölta frá Mosfellsbæ 10p
2. Alexiina C. - Mustang's Africagame 9p
3. siinau - Sagavik Åke 8p
4. Arnika - Gin Gala 7p
5. Alexiina C. - Shalia ox 6p
6. Krafla – Kembingur frá Austurkoti 5p
7. Alexiina C. - Marvelous Magic 51 4p
8. Minni - Akay 3p
9. Tinja - VB Eldfågel 2p
10. Pierre - Pánchialdo 1p
11. eepu - Silkisif frá Syndur 1p
12. Pierre - Vásqaz Acosta 1p
13. Minni - Bash 1p
14. Pierre - Coz Cícero 1p
HYL
Minni - Iikay
Krafla – Eiðfaxi frá Hjaunbrae
siinau - Sagavik Lifa
siinau - Zéphirin Duán
Luokka 2
1. Krafla – Dís frá Búðarhóli 10p
2. Minni - Hayal's Bahir 9p
3. Tinja - Cha Cha Cha CLA 8p
4. siinau - Sumennus 7p
5. Minni - Eren 6p
6. Pierre - Comin' Outta Sight 5p
7. Pierre - Ironsky Ion 4p
8. Krafla – Herkja frá Mildstöðum 3p
9. siinau - Waldswood Garlesha 2p
10. Minni - Hayal's Aslan 1p
11. Krafla – Undri frá Húsavíðalur 1p
HYL
siinau - Liljan Pellava
Ida - Hayal's Odelia
Pierre - Elegant 21
Luokka 3
1. Hepe - Chimwemwe 5p
2. Minni - Grusha 4p
3. Ida - AD Neferet ox 3p
4. Pierre - Mail Breaker 2p
5. Minni - Oraya Pelageya 1p
6. Pierre - Daniyah Zayna ox 1p
HYL
Minni - Azat
Pierre - Dimashk Zaman ox
Luokka 4
1. Pierre - Don Jarau 5p
2. Pierre - Todavia 4p
3. Mercy – Beelzebub ox 3p
HYL
Pierre - Meostat Agron
Luokka 5
1. Pierre - Give Me Penguins 5p
2. Pierre - Wild & Divine 4p
HYL
Pierre - Quit A Fraud
Luokka 6
1. Pierre - Red Wings Way Out 5p
Luokka 7
1. Pierre - Beat Blue Jackets 5p
2. Pierre - Give Me A Sign 4p
HYL
Pierre - Up 'N Away
– Vastuuhenkilönä toimii Minni (virtuaaliminni @gmail.com)
– Järjestyspaikkana Kontolan Ratsutalli
– VMRJ :n alaiset matkaratsastuskilpailut. Osallistua saa, kun kutsu löytyy kalenterista
– Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla VMRJ:n ohjeiden mukaisesti
– Luokkaan max. 30 osallistujaa
– 3 hevosta/ratsastaja/luokka
– hevonen voi osallistua yhteen luokkaan koko kilpailuissa
– 4-vuotias hevonen saa osallistua 15 km ihanneaikamatkalle, 5-vuotias 30 km ihanneaikamatkalle
– VRL- tai VH-tunnusta ei tarvitse, sillä VMRJ ei ole VRL:än alainen jaos
OSALLISTUMINEN
– Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliminni @gmail.com
– Otsikoksi vmrj 2, myös tähän alle saa osallistua
– Osallistumismuoto:
Luokka [rv]
Ratsastaja – Hevonen
LUOKAT
Luokka 1. 15 km ihanneaika 18/30
Luokka 2. 30 km ihanneaika 14/30
Luokka 3. 50 km ihanneaika 8/30
Luokka 4. 80km ihanneaika 4/30
Luokka 5. 120km ihanneaika 3/30
Luokka 6. 145km ihanneaika 1/30
Luokka 7. 160km ihanneaika 3/30
Luokka 1
1. Krafla – Tölta frá Mosfellsbæ 10p
2. Alexiina C. - Mustang's Africagame 9p
3. siinau - Sagavik Åke 8p
4. Arnika - Gin Gala 7p
5. Alexiina C. - Shalia ox 6p
6. Krafla – Kembingur frá Austurkoti 5p
7. Alexiina C. - Marvelous Magic 51 4p
8. Minni - Akay 3p
9. Tinja - VB Eldfågel 2p
10. Pierre - Pánchialdo 1p
11. eepu - Silkisif frá Syndur 1p
12. Pierre - Vásqaz Acosta 1p
13. Minni - Bash 1p
14. Pierre - Coz Cícero 1p
HYL
Minni - Iikay
Krafla – Eiðfaxi frá Hjaunbrae
siinau - Sagavik Lifa
siinau - Zéphirin Duán
Luokka 2
1. Krafla – Dís frá Búðarhóli 10p
2. Minni - Hayal's Bahir 9p
3. Tinja - Cha Cha Cha CLA 8p
4. siinau - Sumennus 7p
5. Minni - Eren 6p
6. Pierre - Comin' Outta Sight 5p
7. Pierre - Ironsky Ion 4p
8. Krafla – Herkja frá Mildstöðum 3p
9. siinau - Waldswood Garlesha 2p
10. Minni - Hayal's Aslan 1p
11. Krafla – Undri frá Húsavíðalur 1p
HYL
siinau - Liljan Pellava
Ida - Hayal's Odelia
Pierre - Elegant 21
Luokka 3
1. Hepe - Chimwemwe 5p
2. Minni - Grusha 4p
3. Ida - AD Neferet ox 3p
4. Pierre - Mail Breaker 2p
5. Minni - Oraya Pelageya 1p
6. Pierre - Daniyah Zayna ox 1p
HYL
Minni - Azat
Pierre - Dimashk Zaman ox
Luokka 4
1. Pierre - Don Jarau 5p
2. Pierre - Todavia 4p
3. Mercy – Beelzebub ox 3p
HYL
Pierre - Meostat Agron
Luokka 5
1. Pierre - Give Me Penguins 5p
2. Pierre - Wild & Divine 4p
HYL
Pierre - Quit A Fraud
Luokka 6
1. Pierre - Red Wings Way Out 5p
Luokka 7
1. Pierre - Beat Blue Jackets 5p
2. Pierre - Give Me A Sign 4p
HYL
Pierre - Up 'N Away