Post by Minni on Feb 28, 2018 6:24:20 GMT
– Kisapäivä on 16.03.2018, VIP 15.03.2018
– Vastuuhenkilönä toimii Minni (virtuaaliminni @gmail.com)
– Järjestyspaikkana Kontolan Ratsutalli
– VMRJ :n alaiset matkaratsastuskilpailut. Osallistua saa, kun kutsu löytyy kalenterista
– Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla VMRJ:n ohjeiden mukaisesti
– Luokkaan max. 30 osallistujaa
– 3 hevosta/ratsastaja/luokka
– hevonen voi osallistua yhteen luokkaan koko kilpailuissa
– 4-vuotias hevonen saa osallistua 15 km ihanneaikamatkalle, 5-vuotias 30 km ihanneaikamatkalle
– VRL- tai VH-tunnusta ei tarvitse, sillä VMRJ ei ole VRL:än alainen jaos
OSALLISTUMINEN
– Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliminni @gmail.com
– Otsikoksi vmrj 1, myös tähän alle saa osallistua
– Osallistumismuoto:
Luokka [rv]
Ratsastaja – Hevonen
LUOKAT
Luokka 1. 15 km ihanneaika 29/30
Luokka 2. 30 km ihanneaika 17/30
Luokka 3. 50 km ihanneaika 6/30
Luokka 4. 80km ihanneaika 6/30
Luokka 5. 120km ihanneaika 2/30
Luokka 6. 145km ihanneaika 1/30
Luokka 7. 160km ihanneaika 3/30
Luokka 1
1. Anarchy - Vennliges Julesang 10p
2. Tinu - Angren Ishli 9p
3. Pierre - Elegant 21 8p
4. Pierre - Coz Cícero 7p
5. Veera R. - PP's Sherrad 6p
6. Krafla – Þjótur fra Kávalerdi 5p
7. Minni - Akay 4p
8. Anarchy - Wiebke 3p
9. Hepe - Chimwemwe 2p
10. Minni - Iikay 1p
11. J. – Irbhes Sagaral 1p
12. Krafla – Eilíf-Tröð frá Heppnihöfn 1p
13. Tinu - RWR Abd Al-Aziz ox 1p
14. Minni - Bash 1p
15. Kioja - Ravenscroft Panic Poem 1p
16. siinau - Sagavik Åke 1p
17. siinau - Zéphirin Duán 1p
18. J. - Jegerde-Nomkhun 1p
19. Sartza - Mountain Berry Jack 1p
20. Tinu - DD Yarylma 1p
21. Krafla – Krafla frá Hjartalandi 1p
22. siinau - Sagavik Lifa 1p
23. Veera R. - PP's Sandy 1p
Hylätyt
Pierre - Pánchialdo
Veera R. - PP's Feronia
J. - Cag-Keger
Kioja - Clausholms Bulbasaur
Anarchy - Waver REAC
Kioja - Rosegarden's Doppler
Luokka 2
1. J. - Jeger-Qaltar 10p
2. Minni - Hayal's Aslan 9p
3. Minni - Azat 8p
4. J. - Chyraa-Khoor 7p
5. Anarchy - Sayeed al Najya 6p
6. Krafla – Hrímfaxa frá Mildur 5p
7. Anarchy - Bendúrr Moseto 4p
8. Pierre - Gaegir frá Kalskag 3p
9. Pierre - Glíra frá Syndur 2p
10. siinau - Waldswood Garlesha 1p
11. Pierre - Galsi frá Kalskag 1p
12. Minni - Hayal's Bahir 1p
13. Anarchy - Aamira ox 1p
HYLÄTYT
Krafla – Heppa frá Mildur
Krafla – Haugbúi frá Mildstöðum 1
siinau - Sumennus
siinau - Liljan Pellava
Luokka 3
1. Minni - Oraya Pelageya 5p
2. Minni - Grusha 4p
3. Pierre - Daniyah Zayna ox 3p
4. Pierre - Mail Breaker 2p
HYLÄTYT
Tinu - Kamileshen 5594
Pierre - Dimashk Zaman ox
Luokka 4
1. Pierre - Light Jets Up 5p
2. Pierre - Sancia Lymie 4p
3. Tinu - Herring Chaksiz 3p
4. Tinu - Atallah al Temareef ox 2p
HYLÄTYT
Tinu - Cheper Serche 5594
Pierre - Up 'N Ducks
Luokka 5
1. J. - Morozhnyi 5p
2. Pierre - Wild & Divine 4p
3. Pierre - Quit A Fraud 3p
4. Pierre - Give Me Penguins 2p
HYLÄTYT
J. - Delbuural
Luokka 6
1. Pierre - Red Wings Way Out 5p
Luokka 7
1. Pierre - Up 'N Away 5p
2. Pierre - Give Me A Sign 4p
HYLÄTYT
Pierre - Beat Blue Jackets
– Vastuuhenkilönä toimii Minni (virtuaaliminni @gmail.com)
– Järjestyspaikkana Kontolan Ratsutalli
– VMRJ :n alaiset matkaratsastuskilpailut. Osallistua saa, kun kutsu löytyy kalenterista
– Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla VMRJ:n ohjeiden mukaisesti
– Luokkaan max. 30 osallistujaa
– 3 hevosta/ratsastaja/luokka
– hevonen voi osallistua yhteen luokkaan koko kilpailuissa
– 4-vuotias hevonen saa osallistua 15 km ihanneaikamatkalle, 5-vuotias 30 km ihanneaikamatkalle
– VRL- tai VH-tunnusta ei tarvitse, sillä VMRJ ei ole VRL:än alainen jaos
OSALLISTUMINEN
– Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliminni @gmail.com
– Otsikoksi vmrj 1, myös tähän alle saa osallistua
– Osallistumismuoto:
Luokka [rv]
Ratsastaja – Hevonen
LUOKAT
Luokka 1. 15 km ihanneaika 29/30
Luokka 2. 30 km ihanneaika 17/30
Luokka 3. 50 km ihanneaika 6/30
Luokka 4. 80km ihanneaika 6/30
Luokka 5. 120km ihanneaika 2/30
Luokka 6. 145km ihanneaika 1/30
Luokka 7. 160km ihanneaika 3/30
Luokka 1
1. Anarchy - Vennliges Julesang 10p
2. Tinu - Angren Ishli 9p
3. Pierre - Elegant 21 8p
4. Pierre - Coz Cícero 7p
5. Veera R. - PP's Sherrad 6p
6. Krafla – Þjótur fra Kávalerdi 5p
7. Minni - Akay 4p
8. Anarchy - Wiebke 3p
9. Hepe - Chimwemwe 2p
10. Minni - Iikay 1p
11. J. – Irbhes Sagaral 1p
12. Krafla – Eilíf-Tröð frá Heppnihöfn 1p
13. Tinu - RWR Abd Al-Aziz ox 1p
14. Minni - Bash 1p
15. Kioja - Ravenscroft Panic Poem 1p
16. siinau - Sagavik Åke 1p
17. siinau - Zéphirin Duán 1p
18. J. - Jegerde-Nomkhun 1p
19. Sartza - Mountain Berry Jack 1p
20. Tinu - DD Yarylma 1p
21. Krafla – Krafla frá Hjartalandi 1p
22. siinau - Sagavik Lifa 1p
23. Veera R. - PP's Sandy 1p
Hylätyt
Pierre - Pánchialdo
Veera R. - PP's Feronia
J. - Cag-Keger
Kioja - Clausholms Bulbasaur
Anarchy - Waver REAC
Kioja - Rosegarden's Doppler
Luokka 2
1. J. - Jeger-Qaltar 10p
2. Minni - Hayal's Aslan 9p
3. Minni - Azat 8p
4. J. - Chyraa-Khoor 7p
5. Anarchy - Sayeed al Najya 6p
6. Krafla – Hrímfaxa frá Mildur 5p
7. Anarchy - Bendúrr Moseto 4p
8. Pierre - Gaegir frá Kalskag 3p
9. Pierre - Glíra frá Syndur 2p
10. siinau - Waldswood Garlesha 1p
11. Pierre - Galsi frá Kalskag 1p
12. Minni - Hayal's Bahir 1p
13. Anarchy - Aamira ox 1p
HYLÄTYT
Krafla – Heppa frá Mildur
Krafla – Haugbúi frá Mildstöðum 1
siinau - Sumennus
siinau - Liljan Pellava
Luokka 3
1. Minni - Oraya Pelageya 5p
2. Minni - Grusha 4p
3. Pierre - Daniyah Zayna ox 3p
4. Pierre - Mail Breaker 2p
HYLÄTYT
Tinu - Kamileshen 5594
Pierre - Dimashk Zaman ox
Luokka 4
1. Pierre - Light Jets Up 5p
2. Pierre - Sancia Lymie 4p
3. Tinu - Herring Chaksiz 3p
4. Tinu - Atallah al Temareef ox 2p
HYLÄTYT
Tinu - Cheper Serche 5594
Pierre - Up 'N Ducks
Luokka 5
1. J. - Morozhnyi 5p
2. Pierre - Wild & Divine 4p
3. Pierre - Quit A Fraud 3p
4. Pierre - Give Me Penguins 2p
HYLÄTYT
J. - Delbuural
Luokka 6
1. Pierre - Red Wings Way Out 5p
Luokka 7
1. Pierre - Up 'N Away 5p
2. Pierre - Give Me A Sign 4p
HYLÄTYT
Pierre - Beat Blue Jackets